Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Niedawno poczytałem troche o Ianie ale to co przeczytałem mnie osłupiło. Cytując z
wikipedii: "Będąc orientacji homoseksualnej, jest także znany jako aktywista na rzecz praw
gejów i lesbijek." Oczywiście szanuje jego decyzję i mam nadzieję że to nie wpłynie na jego ocenę i karierę.

CinemaMaster

Najgorsze jest to, że dużo ludzi ocenia aktorów przez pryzmat ich orientacji. Tracą na tym np. Stephen Fry i Derek Jacobi, nie wiem czy ktoś słyszał o Dereku Jarmanie - jakoś wszyscy go pomijają. Natomiast Neil Patrick Harris albo Xavier Dolan. jako młode pokolenie, całkiem dobrze się trzymają.

dlasowa

masz rację, ale wydaje mi się że reputacja Iana nie ucierpi na tym że jest homoseksualistą

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ElTabasco

Zdajesz sobie sprawę że takie rzeczy jak prawo boskie i naturalne nie istnieją?

Everial

Jedź na Bliski Wschód i chodź z kartką, że "prawo boskie i naturalne nie istnieje" ;) Wtedy powiem tylko R.I.P

Everial

cóż, nie przeszkadzają mi ani homo, ani hetero, ani bi. nikt. jestem akurat tolerancyjna. ale może zachowajmy tę samą tolerancję, jeżeli chodzi o wiarę w "prawa boskie" i "prawa ludzkie". bo krytyka w tym wypadku również może być przejawem nietolerancji. rozumiem krytykę samej wypowiedzi oraz wyrażanie własnego zdania, ale wypowiedzi typu "Zdajesz sobie sprawę, że takie rzeczy jak prawo boskie i naturalne nie istnieją" także może krzywdzić, kto "zdaje sobie sprawę", że jednak istnieją.
a uwielbiam Iana pomimo jego orientacji czy też "działalności", a może zwłaszcza dlatego.
i myślę, że nie ma sensu się kłócić o takie rzeczy, bo ile ludzi tyle przekonań. C:

PanGrzybek007

Cóż, jeśli ktoś czuje się dotknięty tym, że wypomni mu się, iż będąc dorosłym człowiekiem wierzy we wróżki i Świętego Mikołaja, to bardzo mi przykro, ale to jest jego problem, a nie mój. Bo jeśli przyjmiemy, że w dyskursie podstawą jest nie mówienie niczego, co może kogoś obrazić, nieważne jak jest to absurdalne, to taka dyskusja nigdy do niczego nie doprowadzi, a ja osobiście nie lubię strzępić języka.
I nie, nie uważam, że należy ludzi obrażać, wyzywać i tym podobne. Ale jest różnica między szacunkiem do osoby, a szacunkiem do jej poglądów. Jak ktoś to rzekł: "szanuję Cię zbyt mocno jako osobę, by szanować twoje absurdalne poglądy."

Everial

zdania nie zmieniam.

CinemaMaster

http://media.hideyourarms.com/wp-content/uploads/2010/06/somepeoplearegaygetover it-480x320.jpg ten człowiek jest po prostu świetny. genialny w tym co robi i pokazuje jak bardzo ma gdzieś do ludzie powiedzą :D
jest zbyt zajebisty zeby się przejmować :D

(i wersja bez brody http://www.stonewall.org.uk/images/cm_images/spaggoi_men_t_shirt/Sir%20Ian%20McK ellen%20in%20SPAGGOI%20Tshirt.jpg)

Frankieestein713

http://www.stonewall.org.uk/images/cm_images/spaggoi_men_t_shirt/Sir%20Ian%20McK ellen%20in%20SPAGGOI%20Tshirt.jpg

Zapewne chodziło o to?


CinemaMaster

Zaskoczyć powinna cię jego niska pozycja w rankingu aktorów. To, jakiej jest orientacji powinno być jego osobistą sprawą, a nam jako widzom nic do tego. Aktor świetny jak dla mnie.

pawel45

Bardzo lubię tego aktora przede wszystkim za trylogię LOTR i szanuję jego przypadłość (homoseksualistą nie jest się z wyboru), ale niestety ogłaszając wszem i wobec z kim sypia (no chyba, że to ujawnili jacyś dociekliwi dziennikarze) pokazał, że to jakiej jest orientacji nie traktuje jako sprawę osobistą choć powinien. Nad tym tylko ubolewam. Oczywiście nam jako widzom nic do tego i pozostaje życzyć zdrowia. Dla mnie też aktor świetny. Pozdrawiam.

Prince_Hector

Ale bzdura. Żonaci też powinni ukrywać, że są żonaci, bo orientacja seksualna to sprawa osobista?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sam_Worthington

Umiesz powiedzieć coś na temat? Nie sądzę...

Prince_Hector

Hah, widzę, że jesteś wielkim fanem Janusza Korwina-Mikkego. Nic dziwnego, że jesteś taki tępy. Ale nie martw się z tego typu głupoty się wyrasta. To trochę jak ADHD. Pewnie nie możesz głosować, bo słowa "homoś" naśladując swojego mentora używają tylko gimnazjaliści, więc nie robisz większej szkody społeczeństwu.

Prince_Hector

Sam jesteś przykry.

Prince_Hector

A Ty się afiszujesz ze swoją heteroseksualnością ? Pewnie tak (o ile masz z kim). Więc czemu zabraniasz tego innym ?
A może jesteś kryptogejem (tacy sa największymi wrogami osób o innej orientacji)?

laptokowiec

Nie afiszuję się. Bo niby jak? Nie klepię swojej dziewczyny po tyłku, nie obściskujemy się, nie całujemy się (chyba, że na powitanie w policzek), nie wykonujemy innych obscenicznych gestów, etc. Nie robię nic przez co mógłbyś stwierdzić na 100%, że jesteśmy parą, albo przynajmniej, że jesteśmy heteroseksualni. Ja nie mówię, że homoseksualiści nie mają prawa normalnie żyć. Uważam tylko, że są granice dobrego smaku, które przekraczają odmieńcy ze swoją pretensjonalnością. Znam parę osób homoseksualnych i niektórym zależy, żeby normalnie żyć, a niektórzy chcą być na ustach wszystkich (albo chcę mieć w ustach wszystkich...). Niech się potem nie dziwią, że są nienawidzeni.
Podam Ci przykład z innej dziedziny. Są 2 typy ludzi bogatych. Jedni tacy, którzy zachowują się normalnie, nie poniżą ekspedientki w sklepie, ustąpią miejsca starszej osobie, etc.- ogólnie zachowują się normalnie. Wystarczy im, że dzięki pieniądzom mają więcej dóbr i nie muszą tego ogłaszać całemu światu. Drudzy to osoby, które dzięki temu, że mają dużo, uważają, że mogą więcej, nadużywają wolności innych, bo przecież tata wyciągnie z tarapatów (realny przykład- brutalny napad, usiłowanie morderstwa, groźby pod adresem policji i co? 2msc. aresztu i gość chodzi po ulicy jakby nigdy nic). Potem dziwują się tacy ludzie, że są nienawidzeni...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ArchStanton

ludzie komo było i będzie ale wcześniej się jakoś ukrywali tea to wszędzie są dużo osobom robi się nje dobrze gdy widza homo ludzi :-)

CinemaMaster

ja się tego też jakoś niedawno dowiedziałam i to przez przypadek, ale przeczytałam też, że to że jest gejem pomogło mu w byciu dobrym aktorem, udwanie heteryka i te sprawy ;)

CinemaMaster

A co ma jedno do drugiego? Zupełnie nie rozumiem.

CinemaMaster

Rozumiem, że twoim zdaniem byłoby lepiej jakby się ukrywał (jaką decyzję?). Po drugie, nie powinno oceniać się aktora, ba nawet człowieka po jego orientacji tylko osiągnięciach i umiejętnościach, a uprzedzenia odsunąć na bok.

CinemaMaster

tak się składa, że jest jawnym homoseksualistą od lat i gdyby miało to mu zaszkodzić - to już dawno by zaszkodziło. jest dobrym aktorem z wyrobionym nazwiskiem i świat poszedł już tak do przodu, że sprawa orientacji raczej nie jest w stanie już zagrażać reputacji

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lodowy

Jesteś głupcem, że aż mi cię żal.

Sam_Worthington

Czyżby ? może rozwiniesz swoją myśl skoro już mnie obrażasz ? Rozumiem że domagasz się poprawności politycznej i szczególnie bolesne dla ciebie jest to iż lubiłem tego aktora zanim dowiedziałem się o jego "przypadłości"

Lodowy

Przypadłość jest jednym z tych słów które świadczą o twojej głupocie.

Sam_Worthington

Patrzcie państwo Geniusz objawiony się znalazł !!! Olśniewająca Alfo i Omego padam przed tobą na kolana !!! Racz mnie swą radą i wybacz głupcowi jego przewinienia!!!
Dobra bez jaj. Nie wiem czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi ale wydaje mi się że każdy ma prawo do własnego zdania jakiekolwiek by ono nie było. Powyżej piszesz o żalu i głupocie rzucając same ogólniki. Czyż głupotą z twojej strony nie jest bezmyślny atak którego padam ofiarą ?

Lodowy

"W sumie jedyny pedzio jakiego można zaakceptować na antenie, przynajmniej w moim przypadku. Może wynika to z tego że oglądałem z nim filmy zanim jeszcze wiedziałem że jest pederastą. Na pewno zostanie zapamiętany jako Gandalf (którego we wszystkich 4 odsłonach zagrał koncertowo) i tego się trzymajmy"

Przeczytaj to jeszcze raz a może zrozumiesz że jesteś mega głupcem!? Tak wyrażasz swoją opinie do której masz prawo? Głupiec, głupiec, głupiec!

użytkownik usunięty
Lodowy

"Nie wiem czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi ale wydaje mi się że każdy ma prawo do własnego zdania jakiekolwiek by ono nie było." Oczywiście, że każdy ma do tego prawo, natomiast nie ma prawa do rzucania inwektyw tak jak ty to zrobiłeś - "pedzio", "przypadłość".

Rozumiem iż w twoim mniemaniu słowo "przypadłość" jest słowem obraźliwym ? Przyznam się szczerzę że nie wiem skąd się wzięła ta przejaskrawiona tolerancja, czego jeszcze parę lat temu nie było, ale uważajcież żeby tych waszych pederastów ? hmm.... ? Może grzeczniej : homosiów nie zagłaskać, bo mogą was jeszcze pokąsać.

użytkownik usunięty
Lodowy

Nie obchodzi mnie orientacja seksualna, oceniam kunszt aktorski, którego było nie było McKellenowi odmówić nie można.

Czytaj powyżej ze zrozumieniem !! /\ Pomimo jego przypadłości lubię tego aktora i doceniam jego kunszt aktorski. Dał się zapamiętać jako Gandalf i z nim będzie zawsze kojarzony. Tyle, nie wiem z czym macie problem, ale nic mnie to nie obchodzi.

użytkownik usunięty
Lodowy

"Czytaj powyżej ze zrozumieniem" - dokładnie przeczytałem twoje wypowiedzi, więc zarzut chybiony.

użytkownik usunięty
Lodowy

"Tyle, nie wiem z czym macie problem, ale nic mnie to nie obchodzi" - no o tym pisałem już w pierwszej wypowiedzi, to nie jest żadna "przejaskrawiona tolerancja" tylko zwykły szacunek do człowieka. EOT

Twierdzenie, że homoseksualizm jest "przypadłością" to inwektywa? Ciekawe. Wydaje mi się raczej, że to kwestia poglądów, a jeśli u kogoś są one konserwatywne - to nie wymagaj, by uznawał homoseksualizm za orientację równorzędną z heteroseksualizmem. Nigdy nie byłem za szykanowaniem homoseksualistów, ale nikt - ani oni sami, ani osoby będące aktywistami na rzecz ich praw - nie mają prawa mi nakazywać, co mam o nich myśleć i mówić. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
nomada9767

Przeczytaj ze zrozumieniem moją wypowiedź z 5 stycznia.

Lodowy

Co ma wspólnego poprawność polityka z orientacją seksualną? Skoro stosujesz takie pojęcia, to może wytłumaczysz związek?

sorensis

*polityczna oczywiście

sorensis

A no taka że w tym chorym państwie nie można nazwać nawet pedała pedałem. Nad homoseksualizmem zapadła jeŁropejska kurtyna i obecnie osobnicy z taką przypadłością są traktowani jak wymierający gatunek, istne gwiazdy na Brukselskim niebie. Dziwię się bo napisałem powyżej że lubię nawet tego aktora pomimo jego "preferencji" a tymczasem spada na mnie fala krytyki.

Lodowy

tyle, że napisałeś "przypadłości", nie "preferencji", a to zasadnicza różnica. zawsze rewidujesz swoje oceny aktorów, kiedy dowiadujesz się o ich odmiennej orientacji? doceniasz ich "pomimo ich przypadłości". to, że część, zupełnie niereprezentatywna zresztą, homoseksualistów domaga się swoich praw w sposób nachalny i natarczywy, daje ci upoważnienie do dyskryminacji? zastanów się nad sobą. twoim zdaniem państwo jest chore, bo nie można obrażać ludzi? wyrażaj swoją opinię, proszę bardzo. możesz iść na przekór homo-propagandzie, której sam nienawidzę, ale twoja swoboda kończy się tam, gdzie zaczyna godność i wolność drugiego człowieka. USZANUJ TO. bo to jest właśnie choroba, która toczy Polskę. i zwróć uwagę, że ja wcale nie mówię, że mylisz się w swoim osądzie homoseksualistów i nie zamierzam cię przekonywać - twoje poglądy - twoja sprawa. możesz ich uważać za sodomitów, grzeszników, zdeprawowanych zboków, lewaków ale zbyt lekko ważysz słowa. dziękuję i miłego dnia.

Lodowy

Biedactwo. Chcesz obrażać ludzi i jeszczy wymagasz, żeby nikt nie nazywał Cię głupcem. Duże aspiracje. Co byś jeszcze chciał, cukierka?

CinemaMaster

jaką karierę? Przecież on karierę ma za sobą, tak naprawdę, a gejem nie stał się mając 70 lat :)

Blazej_Bernat

jego kariera jest właśnie w szczytowym stadium jak już, ciągle na czasie ciągle świetnie gra.
Jego Kariera się zakończy gdy powie że odchodzi na emeruturę

CinemaMaster

No lol i co z tego? Jest gejem i niech se będzie, liczy się jego gra aktorska. Jebie mnie reszta. A jeżeli innym to przeszkadza to ich problem, że są takimi debilami.

CinemaMaster

Ło matko xD A co tu do szanowania lub nie? xD Szanuję decyzję aktora XY, że postanowił (sic!) być heteroseksualistą. Mam nadzieję, że to nie wpłynie blablabla.

Dlaczego miałoby wpłynąć? Naprawdę nie jest tak, że cały świat jest tak homofobiczny, jak Polska. Na szczęście... Chciałabym dożyć czasów, kiedy nikt nie będzie musiał tak pisać. NAWET w Polsce.. -.-

qosieq

za 50 lat na ulicach beda sie ludzie całować z zwierzętami i z poduszkami jak są hetero czy homo albo bi to też są tacy ludzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones