PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32286}

Zagubiony horyzont

Lost Horizon
7,5 720
ocen
7,5 10 1 720
5,3 3
oceny krytyków
Zagubiony horyzont
powrót do forum filmu Zagubiony horyzont

Nigdzie indziej nie widziałem filmowej próby ukazania arkadii wzorowanej na dziełach XIX
utopistów. Tu nawet jeleń przy wodospadzie odegrał swoją rolę :)
Pacyficzna wymowa, na poły bajkowy, na poły jak z powieści Verne'a świat. Wychodzi na to, że
fascynacja dalaj-lamami i Tybetem nie zaczęła się od Beatlesów :)
Świetnie nakręcone sceny lotu i katastrofy lotniczej, lepiej niż w niejednej współczesnej produkcji.
10 pkt. bo to Capra, odejmuję 2 punkty za nieudaną charakteryzację starego Perault i nienaganną
angielszczyznę Tybetańczyków. Choć akurat to drugie na tamtym etapie rozwoju kina było
standardem.

ocenił(a) film na 9
rawkaz

Ależ warto! Jak najbardziej warto, są wśród nich arcydzieła! Bardzo lubię stare filmy i mam ich spory zbiór. A "Zagubiony horyzont" to prawdziwa perełka. Niejednemu by się marzyło żyć w takim Shandri-La. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Oczywiście, że to perełka. Urokliwa, oryginalna. Z wielkim zaciekawieniem się ogląda. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
rawkaz

Życzę, by każdemu z nas spełniło się malutkie marzenie o własnym Shangri-La ! Wesołych Świąt Wielkanocnych! Irena.

ocenił(a) film na 9
rawkaz

Upsss.... Shangri-La, oczywiście.

ocenił(a) film na 9
rawkaz

Jeden maleńki, ale to bardzo maleńki minusik, sama scena "crash landing". Samolot totalnie nieuszkodzony, pilot tylko martwy, ale nie wyglądało to na uraz.
Czepiam się, bo poza tym to jest wspaniały, wielki CAPRA, więc darujmy mu tą naiwną scenę.
I jeszcze jedno. Kto oglądał "Życie na gorąco" super naiwny, tam też wariat multimilioner chce zniszczyć świat, ocaleje tylko jego wyspa. Różnica - w naiwnym serialu - DESTRUKCJA, w "Zagubionym horyzoncie" oaza DOBRA.

rawkaz

Ja zazwyczaj nie lubię oglądać starych filmów, bo jak to się mówi, trącą myszką. Ale filmy Franka Capry są tu dużym wyjątkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones