PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643872}
7,9 33 889
ocen
7,9 10 1 33889
6,7 3
oceny krytyków
The Maker
powrót do forum filmu The Maker

Technicznie film jest bez zarzutu, ale bez przesady z tą genialnością. Fabułka jest banalna. 7/10

ocenił(a) film na 10
boolion

Tylko skomplikowane rzeczy mogą być genialne. Masz rację.

ocenił(a) film na 7
pterodaktol

Jest różnica między nieskomplikowanym a banalnym.

ocenił(a) film na 10
boolion

Dobra, masz interstellar ocenione na 10, nie mogę z Tobą gadać.

pterodaktol

Takie komentarze powinno się banować, a ludzie wygadujące takie rzeczy nie powinni dochodzić do głosu.

ocenił(a) film na 10
Cirmius

Ale dochodzą, wyluzuj, bywa i tak ;)

pterodaktol

Jestem spięty jak jelenie jaja, jak mogę się wyluzować?

ocenił(a) film na 10
Cirmius

Czemu jelenie jaja są spięte?

pterodaktol

http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+u%C5%9Bcisn%C4%85%C5%82+d %C5%82o%C5%84+Vicente+Fernandeza-2012-630155

ocenił(a) film na 9
pterodaktol

Też Cię rugam za to!
Pewnie znajdzie się taka osoba, która też wyśmieje Twoje oceny (nie zaglądałem, bo mnie to nie obchodzi).
Zamiast tak komentowć, lepiej np. idź na spracer poobserwować jelenie.

ocenił(a) film na 10
boolion

Ja nie gustuje w dziwacznych filmikach, powiem szczerze ten taki nie jest nawet, jak pisałeś jest technicznie bez zarzutu, podoba mi się końcówka mamy do czynienia ze swoistym perpetum mobile, filmik ten to małe dzieło sztuki jest troche smutny jak zrozumie się przesłanie w przypadku takich krótkich animacji albo 10 na 10 albo 1 na 10, mi się spodobał

ocenił(a) film na 7
boolion

Aż miło czytać Wasze komentarze.. coś chciałam o filmiku napisać , ale widzę, że większość tu się spotyka na '!'

ocenił(a) film na 7
Kojot_12

Rozumiem, że przez '!' masz na myśli kłótnie. Osobiście staram się ich unikać i chętnie poznam Twoją opinię o filmie.

ocenił(a) film na 9
boolion

Odpowiadam trochę po fakcie, ale robię porządek z moimi ocenami i trafiłam na tę krótkometrażówkę, znalazłam Twój wątek i zaciekawiło mnie, co w takim razie, według Ciebie, zasługuje na wyższą ocenę, powiedzmy 9/10 - 10/10? Komentarz spuentowałeś pisząc, że fabułka jest banalna i produkcji przyznałeś 7/10 a czy banał nie może być piękny? Jakoś tak z życia wnioskuję, że właśnie najpiękniejsze, najbardziej wartościowe kwestie to wcale nie te nierealne, odbiegające od rzeczywistości o całe lata świetlne i skomplikowane na tyle, że nie da się pojąć ich wartości/przekazu po analizie krótszej niż kilka godzin czy nawet i dni, a właśnie te banały, dobitnie prosty przekaz przeszywający na wskroś i poruszający dogłębnie mimo swej banalności, urzeka bardziej niż bajki z księżyca. Jak dla mnie ta "banalna fabuła" jest właśnie powodem, dla którego tak wysoko oceniam tę krótkometrażówkę. Autor przekazał coś wręcz oczywistego w sposób niezwykle urzekający, a potrzebował na to raptem kilku minut w trakcie których opowiedział więcej niż niejeden genialny film pełnometrażowy, jednocześnie poruszył kwestię o którą ludzie nie dbają w dzisiejszych czasach, choć przecież jest to unikatowe nie tylko dziś, bo kwestia przemijania i odrodzenia dotyczy nas wszystkich, każdy kiedyś umrze, niektórzy zostawią po sobie potomków, ale ich również czeka ten sam los, beznadziejność przemijania której nie da się powstrzymać.

ocenił(a) film na 7
ChodnikowyWilk

Dzisiaj dałbym wyższą ocenę, bo i temat jest mi bliższy. Proste historie są często wartościowe - tu pełna zgoda. Wydaje mi się, że chodziło mi wtedy o wąski zakres tematyki The Maker. Specjalnie odświeżyłem sobie ten film, żeby Ci odpowiedzieć. Teraz bardziej niż kiedyś mnie ujęło to ukazanie ulotności życia i perspektywy początku i końca. Film tworzy pole do fascynującej dyskusji o czasie, przemijaniu i celu istnienia. Chętnie bym z kimś o nim porozmawiał w kontekście zależności przemijania i pozostawiania po sobie różnych "dzieł", począwszy od potomstwa, miłości, sławy i tak dalej.

ocenił(a) film na 9
boolion

według mnie banalne byłoby, gdyby stworzył po prostu osobę do towarzystwa XD natomiast tutaj nie sądzę, aby ktoś się spodziewał jego zniknięcia... przez co animacja jest nieszablonowa i wychyla się na tle innych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones